Main Menu

Nowe


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates


System reklamy Test


Drobiazgi w łazience

Jakże odległe wydają się czasy, kiedy to kupno plastykowej kolorowej półki do łazienki graniczyło z cudem. Dzisiaj remontując łazienkę mamy problem wyboru - wanna narożna, biała czy kolorowa, umywalka stojąca czy wisząca, bateria z mieszaczem czy tradycyjna... Kiedy już podejmiemy decyzję co do podstawowego wyposażenia łazienki, przychodzi czas na podjęcie decyzji, na czym postawimy wody toaletowe, płyny, mydła, kubki i pasty do zębów, na czym powiesimy ręczniki, papier toaletowy, itp... I tu wybór jest tak duży, że sporo się namęczymy nim podejmiemy decyzję.

Wszyscy wiemy, że o wystroju decyduje nie tyle wyposażenie zasadnicze, co raczej właśnie te drobiazgi. Ktoś porównał kiedyś taką łazienkę bez akcesoriów do kobiety bez biżuterii. Tak jak biżuteria u kobiety, tak te łazienkowe akcesoria podkreślą to, co najładniejsze. Bo łazienka z najwspanialszymi nawet kafelkami, wannami i kabinami, nie będzie tak naprawdę ładna, jeśli będą brzydkie wieszaki na ręczniki, nieestetyczna mydelniczka, brzydka szczotka klozetowa, leżący gdzieś na podłodze papier toaletowy. Te wszystkie drobiazgi powinny mieć jednolity styl, kolorystykę i muszą być funkcjonalne.

Możemy wybierać albo w szkle, albo w plastiku, albo (i to jest teraz najpopularniejsze i najchętniej kupowane) w metalu. Metal bywa albo jednolity, albo łączony. Najbardziej popularne jest teraz łączenie chromu ze złotem (oczywiście nie tym czystym, chodzi raczej o kolor złota, choć nie tylko). Takie półki, wieszaki chromowo-złote są estetyczne, eleganckie i pasują do każdego wnętrza. Tak do łazienki wykafelkowanej, jak i do łazienki z tapetą zmywalną. Do jasnych pastelowych kolorów i do ciemnych ostrych tonacji. Oczywiście niektórzy zechcą jednak drobiazgi szklane, przeźroczyste. Te szklane drobiazgi do łazienki mogą być zupełnie przeźroczyste, ale mogą też być lekko zabarwione. Wtedy warto kolorystykę dobrać do reszty wyposażenia naszej łazienki. Całość nabierze pewnej lekkości, a kolorowe drobiazgi ułożone na tych półkach, wieszakach, haczykach nabierają bardziej dekoracyjnego charakteru.

Duży wybór tych materiałów na rynku sprawił, że również jest możliwość dostosowania ich do wielkości łazienek. I tak możemy kupić wiele półek, dużych i małych, wieszaków, pojemników, i rozmieścić je na całej powierzchni ścian, tam gdzie nam będzie to odpowiadało. Ale właściciele małych łazienek mogą kupić tzw. panel łazienkowy, na którym na różnych wysokościach montowane są różnej wielkości półki i wieszaki. W ten sposób np. tuż przy lustrze i przy umywalce, będziemy mieli wszystko w zasięgu ręki i w dodatku dobrze rozplanowane i stabilnie umieszczone.

Istnieją już tak wspaniałe drobiazgi do łazienek, że czasami nawet nie bardzo wiemy, do czego to może służyć. Nie wszyscy np. wiedzą, że można już dostać specjalny pojemnik do mieszania w nim piany do golenia. Pojemniki łazienkowe, a właściwie dozowniki do płynów do kąpieli, mydeł w płynie zaskakują swoją formą. Warto pochodzić po sklepach, obejrzeć, sprawdzić, tak by nie żałować podjętej decyzji, kiedy zobaczymy coś innego, lepszego.