Main Menu

Nowe


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates


System reklamy Test


Czym przykleić styropianowe płyty, kasetony, listwy
Pisaliśmy już o kasetonach styropianowych, dziś o tym, czym je przykleić. Klejów jest kilka i jest w czym wybierać. Wszystkie zaprawy są łatwe w przygotowaniu (wystarczy wymieszać je z wodą w proporcjach podanych na opakowaniu). O tym, że podłoże, do którego chcemy przykleić elementy styropianowe, powinno być czyste, wolne od brudu, kurzu, tłuszczu i resztek starych powłok malarskich, przypominamy z czystego obowiązku. Należy też zwracać uwagę, czy dana zaprawa jest do stosowania zewnątrz czy wewnątrz pomieszczenia.

Nasz przegląd klejów zaczynamy od wewnętrznej zaprawy klejowej na ściany i stropy STOP, stosowanej do płyt i kasetonów styropianowych. Jest to gotowa sucha mieszanka, wygodna i łatwa w użyciu. Wystarczy wsypanie jej do wody i dokładne wymieszanie. Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użycia już po 10 minutach i zachowuje swoje właściwości przez 4 godziny. Zaprawę klejową nanosimy przy pomocy specjalnej packi na powierzchnię płyty czy kasetonu i równomiernie dociskamy ją do ściany czy sufitu. Niektórzy nanoszą zaprawę na powierzchnię płyty punktowo- wtedy należy zrobić średnio około 5 punktów, tak by pokryć około 50% powierzchni. Jej główne zalety to wysoka plastyczność i przyczepność do podłoża. A biały kolor sprawia, że nie pozostawia zabrudzeń na białej powierzchni płyt styropianowych.

STOP 2000 to klej dyspersyjny do kasetonów styropianowych wyłącznie do zastosowań wewnętrznych. Stosowany też może być do przyklejania elementów i akcesoriów wykończeniowych ze styropianu (plafonów sufitowych, listew wykończeniowych). Jak i poprzednie jest łatwy i wygodny w użyciu i charakteryzuje się niskim zużyciem (600/900 g/m2). W razie potrzeby klej ten można rozcieńczyć dodając niewielką ilość wody.

Kolejnym klejem jest ATLAS STOP 3000 zalecany do ozdobnych płyt i listew styropianowych, również do wewnątrz pomieszczeń. Podobnie jak poprzedni jest łatwy w stosowaniu i charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża i styropianu. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że zawiera środki grzybobójcze.

STOPTER K 20 to uniwersalna zaprawa klejowa do płyt styropianowych o zwiększonej elastyczności i przyczepności. Tę zaprawę, w przeciwieństwie do poprzednich, stosujemy na zewnątrz budynków. Używa się jej do klejenia płyt styropianowych i układania siatki zbrojeniowej w systemie dociepleń budynków pod różne rodzaje tynku. Wraz z siatką zbrojeniową stanowi doskonały system mineralnej renowacji starych tynków. Jest zaprawą mrozo- i wodoodporną o uniwersalnym przeznaczeniu. Zwiększona przyczepność i elastyczność oraz specjalne drobne kruszywo (redukujące do minimum skurcze materiału) stanowi o jej szczególnej przydatności w systemie dociepleń pojedynczych ścian i całych budynków.